КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«МІЖШКІЛЬНИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР
ЛУЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ»
ЖУРНАЛІСТ
Хто першим повідомляє про події в “гарячих точках”, про екстремальні ситуації, про сенсаційні випадки, про курйозні ситуації? Перед ким широко відкриваються двері високопосадовців, концертні зали; кому розкривають душу частіше ніж психологам, гукають на світські заходи? Все це про людину, професія якої – журналіст.
Журналістика – одна з найцікавіших професій, жоден інший різновид людської діяльності не дає такої можливості для самореалізації. Це одна з найбільш публічних професій, яка дозволяє максимально швидко з найменшими витратами зробити з себе “зірку”, не залежно від когось іншого. Журналіст – це людина яка працює “сама на себе” і, на відміну від інших професій, має можливість отримувати подвійну зарплатню (ставку і гонорари). Попри особисті амбіції журналіст завжди пам’ятає для кого він працює - для суспільства. І саме соціальний зміст його професії робить його популярним у мільйонної аудиторії. Журналісту завжди болить “несправедливість”, “кривда”, “обман” … , і саме з цими явищами він завжди бореться. Журналіст – це, мабуть, один з найбільш розумних і обізнаних людей, таке враження, що він знає все і про все. Він може розповісти і зацікавити, навчити й розтлумачити, він може виховати й розважити. Журналіст – це друг і порадник, охоронець і герой, автор й ведучий….
Тест на профпридатність
Якщо, ти комунікабельний і креативний, тебе цікавлять події сучасного, ти схильний до аналізу, вправно володієш словом і фіксуєш життєвий вир на плівку фотоапарату, відеокамери чи диктофона, то твій професійний шлях має бути пов’язаний з журналістикою!!!
Професійні ознаки:
-
з математикою і хімією не складається, та й взагалі її не любиш!!!
-
знаєш все про своїх друзів і однокласників, інколи ти, навіть, не хочеш знати, а інформація наче притягується;
-
мрієш, щоб твоє хобі співпадало з професією;
-
мрієш подорожувати;
-
мрієш побачити себе по телевізору;
-
хочеш спілкуватися з президентом, зірками шоу-бізнесу та спорту;
-
любиш екстремальні види спорту;
-
подобається ловити життя на фотокамеру;
-
вважаєш, що ти комунікабельний і маєш особисту харизму…
Діагноз зрозумілий – Ти Журналіст!
У молодіжному середовищі є багато талановитих дітей, які мають літературні здібності, цікавляться професією журналіста, вміють аналітично мислити. Залучення до випуску молодіжного видання допоможе реалізувати ці здібності, здобути навички журналіста. Заняття розраховані на знайомство з даною професією. Проте, головна їх мета – сприяти соціалізації вихованців, розвитку комунікабельності, реалізації творчих здібностей.
Програма з журналістики та видавничої справи охоплює питання жанрової та театральної майстерності журналіста, журналістської етики, видавничих стандартів, специфіки та тонкощів роботи в професійній програмі верстки «Adobe inDesign», маркетингових технологій просування газети, основ фотожурналістики, книгодрукування, співробітництва з місцевими ЗМІ.
Навчаючись на цьому профілі учні зможуть вивчити:
-
Основні поняття теорії і практики у сфері журналістики та видавничої справи, видавничої та поліграфічної термінології, графічної грамотності.
Учні здобудуть вміння:
-
Формування навиків розробки композиційно-графічної моделі конкретного видання, його макетування та верстка, розвиток навиків пошуку, збору, аналізу і систематизації даних, отриманих в результаті роботи з різними джерелами інформації, включаючи Інтернет
-
Створення цифрової інформації та її пропаганди в соціальних мережах, розвиток умінь і навиків використання програми «Adobe inDesign» для видання газети та вмінь застосовувати знання на практиці.
-
Набуття досвіду власної творчої діяльності, розвиток винахідливості, теоретичного образного, логічного та системного мислення, продуктивної уяви, фантазії, здатності проявляти творчу ініціативу, розвиток особистих здібностей вихованців в процесі роботи над виданням.
-
Формування основ моральної та естетичної культури, культури поведінки, діловитості і цілеспрямованості в процесі включення вихованців в активну творчу роботу.
-
Набуття досвіду спілкування з представниками різних вікових, соціальних і професійних груп.