Звіт в.о. директора КЗ МНВК ЛМР
- kzlmnvk
- 20 груд. 2021 р.
- Читати 7 хв
03 червня 2021 року о 11.00 відбувся звіт в.о. директора, Лілії Артемук про діяльність комунального закладу "Міжшкільний навчально-виробничий комбінат Луцької міської ради" за 2020-2021 н.р..
Шановні педагоги!
Закінчується 2020-2021 навчальний рік. Рік видався складним, оскільки обов'язки керівника закладу на мене було покладено з лютого 2021р., але у своїй діяльності і я, і Шейко П.П протягом звітного періоду керувалися Статутом КЗ МНВК ЛМР, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора МНВК, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.
На виконання Національної доктрини розвитку освіти та відповідно до Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 778 на мене як на керівника КЗ МНВК ЛМР покладається задання відзвітувати про свою роботу у 2020-2021 н.р.
Діяльність КЗ МНВК ЛМР у 2020-2021 навчальному році була визначена згідно з основними положеннями Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки, Законів України "Про освіту", Національної доктрини розвитку освіти, Державної програми "Вчитель", наказу МОН України від 30.09.10 № 926/910 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», Положенням про міжшкільний навчально-виробничий комбінат, затвердженим наказом Міністерства освіти України від 30.11.1993 р № 430, указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України, які є чинними у галузі освіти, власним Статутом та спрямована на:
• удосконалення системи управління закладом освіти, системи методичної роботи;
• продовження роботи над проблемою особистісно-орієнтованого навчання та виховання учнів;
• створення належного навчально-виховного середовища для учнів, через удосконалення матеріально-технічної бази навчальних кабінетів;
• підвищення ефективності роботи педпрацівників, якості та результативності навчальної діяльності учнів;
• підвищення рівня участі педагогів у фахових конкурсах;
• розширення мережі профорієнтаційної роботи за рахунок здійснення різноманітних засобів інформування та співпраці.
У 2020-2021 навчальному році в КЗ МНВК ЛМР навчалися 536 учнів, з них 225 учнів 10 класів, 270 учнів 11 класів та 41 учнів навчально-реабілітаційного центру. Школами було передано – 69 годин, міською радою 74 годин, загальна кількість отриманих годин становить 143 годин. Допрофесійну підготовку учні проходили з таких технологічних профілів: слюсар з ремонту автомобіля – 104 учні, основи перекладу – 74 учні, секретар керівника – 32 учні, оператор комп'ютерного набору – 36 учнів, журналіст – 19 учнів, різьба по дереву – 21учень, кравець – 49 учнів, перукар – 174 учні, вишивка бісером, різьба по дереву (учні реабілітаційного центру) – 41 учень.
Високий рівень навчальних досягнень за підсумками навчального року (без учнів РЦ) показали – 267 учнів (54%), достатній рівень – 214 учнів (42%), середній рівень – 20 учнів (4%). Найбільше учнів з високим рівнем знань (без НРЦ) навчались на профілі перукар – 88%. Початковий рівень навчальних досягнень відсутній.
У порівнянні з минулим навчальним роком кількість учнів в МНВК зменшилася, тому першочерговим завданням нашого закладу залишається збільшення контингенту учнів. Крім того, завданням комбінату є задоволення потреб населення території обслуговування, їх національно-культурних, національно-освітніх прав і запитів через сформовану мережу комбінату. Прийом учнів на навчання за кількістю і професією відповідає ліцензованому обсягу. Формування контингенту учнів здійснюється у відповідності з потребами регіону у робітничих кадрах, а також потенційними можливостями навчального закладу, відповідно до ліцензованого обсягу прийому. Комплектування груп закінчується не пізніше 15 вересня. Термін навчання слухачів загальноосвітніх шкіл – два роки. Підготовка кваліфікованих робітників здійснюється відповідно до робочих навчальних планів та програм, які розробляються на основі типових навчальних планів та державних стандартів з кожної професії і відповідають їхнім вимогам.
Станом на 1 червня 2021 року в навчальному закладі працює педагогічних працівників, з них – 10 учителів, 4 – майстри виробничого навчання з водіння автомобіля та методист з профорієнтаційної роботи. Із загальної кількості педагогічних працівників мають кваліфікаційні категорії: спеціаліст вищої категорії – 3, спеціаліст І категорії – 2, спеціаліст ІІ категорії – 6, педагогічне звання «старший учитель» - 2.
За підсумками атестації у 2020-2021 н.р. майстру виробничого навчання водінню Романюку Д.І. було встановлено 13 тарифний розряд.
У зв’язку з кардинальними змінами у питанні підвищення кваліфікації встановленими Порядком підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою кабінету міністрів України від 21.08.2019 року № 800 ( зі змінами від 27.12.2019 року) на засіданні педагогічної ради розглядалися питання проходження відповідних курсів педагогічними працівниками. Було схвалено порядок підвищення кваліфікації педагогічних працівників комбінату протягом року та графік проходження (протокол від 06.01.2021 року № 1). Учителі скористалися новим порядком підвищення кваліфікації та самостійно обирали теми, напрям і програми курсів. Сертифікати про успішне проходження курсу отримали педагоги Бурганова Л.Р., Артемук Л.В., Романюк Д.І. Мороз Т.П., Рубінська К.О., Гагаловська Л.Д.
Педагогічні працівники підвищували свій фаховий, теоретичний та методичний рівень на курсах підвищення кваліфікації у Волинському інституті післядипломної освіти, НАПН України ЛНПЦ ПТО на он-лайн платформах, які надають послуги з підвищення кваліфікації, зокрема PROMETEUS, EdEra тощо.
У КЗ МНВК ЛМР працює методична рада, яка об’єднує в себе всіх педагогічних працівників закладу. Методична рада працює відповідно до річного плану роботи, який було схвалено на засіданні методичної ради (протокол від 03.09.2019 року №1 ) та визначила пріоритетні завдання на навчальний рік. Протягом навчального року проведено п'ять запланованих засідань методичної ради.
Виконано план роботи, затверджений педагогічною радою у вересні минулого року. Проведено заплановані засідання педагогічної ради, регулярно відбувались виробничі наради колективу, наради при директорові, засідання методичних об’єднань. Заступником директора з навчально-виховної роботи Бургановою Л.Р. та методистом профорієнтації Гагаловською Л.Д. було підготовлено і проведено семінари: «Нова українська школа: педагогічна свобода вчителя, безпечний шкільний простір» та «Вивчення мотивації вибору професії з метою підготовки до свідомого професійного самовизначення старшокласників КЗ МНВК ЛМР».
Педагогічний колектив спрямовував свою роботу на розвиток життєвих компетентностей учнів, на підвищення рівня методики викладання трудового навчання, спрямованих на технологічну грамотність учнів та їх зорієнтованість на свідомий вибір майбутньої професії.
З метою розвитку творчої активності учнів, поглиблення і вдосконалення знань та вмінь у лютому-березні 2021 року в КЗ МНВК ЛМР було проведено конкурс фахової майстерності «Кращий за професією» серед учнів 11-х класів. Конкурс проводився по профілях: «Слюсар з ремонту автомобілів», «Перукар», «Основи перекладу», «Кравець», «Різьба по дереву», «Оператор комп’ютерного набору» та «Водій категорії «С».
У підготовці та проведенні цього конкурсу активну участь взяли вчителі: Артемук Л.В., Бурганова Л.В., Киричик Ю.О., Ліщук О.О., Мороз Т.П., Рубінська К.О., Талабішко А.В., Корчук Б.Л., Гагаловська Л.Д., Дроботько Л.П. Учасники конкурсу, учні 11–х класів, показали достатній та високий рівні знань, вмінь і навичок під час виконання конкурсних завдань, продемонстрували належний рівень володіння предметами та професійними компетенціями.
Профорієнтаційна робота і надалі залишається пріоритетним напрямом діяльності КЗ МНВК ЛМР і тому надалі продовжується робота щодо опрацювання науково-методичної проблеми: «Роль первинної професійної підготовки в адаптації учнів до свідомого вибору професії в умовах КЗ МНВК ЛМР». Методистом профорієнтації було здійснено профорієнтаційну роботу серед шкіл міста та об'єднаної територіальної громади, метою якого було сприяння у свідомому виборі учнями шкіл м. Луцька профілів навчання у КЗ МНВК ЛМР з урахуванням професійних інтересів та здібностей; анкетування стосовно навчальної та професійної спрямованості, консультуванні учнів щодо виробу напрямку їхньої майбутньої професійної діяльності.
У 2020-2021 навчальному році в КЗ МНВК ЛМР проводилися «Дні відкритих дверей» для учнів ЗЗСО Луцька, в якому активно брали участь адміністрація та працівники закладу. Так було проведено екскурсії для учнів 9-х класів ЗЗСО №10, №2, №17, №12, №15. Планується впроваджувати активні форси профорієнтаційної роботи з учнями шкіл ОТГ м. Луцька, які зацікавлені в роботі з нашим навчальним закладом.
Постійно оновлюється сайт школи, який оформляє і удосконалює заступник директора Бурганова Л.Р., активно оновлюється інформація в групі закладу КЗ МНВК ЛМР у соціальній мережі Facebook.
У 2020-2021 н.р. безпечне проведення навчально-виховного процесу здійснювалось згідно Положення про організацію роботи з охорони праці. Учні та вчителі дотримуються вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності учнів та інструкцій з охорони праці для вчителів.
У 2020-2021 навчальному році в КЗ МНВК ЛМР активно здійснювалися протиепідеміологічні заходи, метою яких було запобігання поширенню захворюваності KOVID-19, зокрема забезпечення миючими та антисептичними засобами, захисними масками та захисними екранами, проводилися виховні бесіди тощо.
У квітні 2021р. проводилося тренування евакуації під час проведення Дня цивільного захисту, на території закладу розташовано плани евакуації у разі виникнення надзвичайної ситуації.
У 2020-2021 н.р. значні видатки спрямовувалися на обов’язкові діагностичні огляди автомобілів, страхування, утримання транспортних засобів у справному стані, матеріали для поточного ремонту автомобілів. Навчальний кабінет профілю «Секретар керівника» було обладнано мережею Internet. Було придбано комп'ютери у методичний кабінет, кабінет інформатики та бухгалтерію.
Кошти використовуються раціонально. Звіт про використання коштів щороку публікується на офіційному сайті КЗ МНВК ЛМР за календарний рік.
В 2021-2022 навчальному році відповідно до річного плану роботи КЗ МНВК ЛМР заплановано проведення педагогічних і методичних рад відповідно до графіка, виробничих нарад та засідань методичних об’єднань, семінари педагогічних працівників, зокрема у жовтні відбудеться семінар методиста профорієнтації Гагаловської Л.Д. «Компетентнісний підхід до організації профорієнтаційної роботи на базі КЗ МНВК ЛМР» та у березні-квітні підготує семінар заступник директора Бурганова Л.Р. на тему: «Створення інноваційного освітнього середовища для виявлення та розвитку індивідуальних здібностей особистості в системі навчально-виховної роботи КЗ МНВК ЛМР».
Колектив КЗ МНВК ЛМР буде продовжувати подальшу роботу над навчально-методичною проблемою, вдосконалення форм та методів роботи вчителів та учнів профілів.
Для створення необхідних умов для активного переходу на професійну освіту старшокласників, у 2021-2022 навчальному році слід вирішити наступні завдання:
підвищити увагу до самоосвітньої роботи, курсової підготовки вчителів і майстрів виробничого навчання водінню з метою удосконалення їх професійної майстерності;
вдосконалити навчально-виробничий процес;
модернізувати навчально-матеріальну базу, яка б відповідала обґрунтованим потребам навчально-виробничого процесу.
Головним пріоритетом роботи педагогічного колективу КЗ МНВК ЛМР залишається підвищення якості освіти та її відповідності сучасним стандартам на основі ефективного використання потенціалу ресурсів комбінату та реалізація такої системи навчання, яка б забезпечувала розвиток нахилів, здібностей і обдарувань у контексті досягнення кожною особистістю високих меж соціальної реалізації. Тому у наступному навчальному році КЗ МНВК ЛМР ставить перед собою такі завдання:
зміцнення гуманістичного середовища КЗ МНВК, середовища спілкування, взаєморозуміння та поваги серед учителів та учнів;
забезпечення кожному учню рівного доступу до якісної освіти;
спрямування навчально-виховну, методичну роботу КЗ МНВК ЛМР на подальше вивчення і творче впровадження педагогічної проблеми: «Роль первинної професійної підготовки в адаптації учнів до свідомого вибору професії в умовах КЗ МНВК ЛМР»;
удосконалення форм роботи по запровадження сучасних форм і методів організації навчання, інноваційних технологій та передового педагогічного досвіду;
систематичне підвищення наукового рівня викладання предметів з використанням ефективних освітніх технологій;
оволодіння системою моніторингу результативності своєї педагогічної діяльності кожним учителем та планування подальшої роботи, направленої на підвищення професійної майстерності;
удосконалення системи роботи вчителів над індивідуальною методичною темою;
здійснення постійного моніторингу показників роботи вчителів для вчасного коригування та прийняття управлінських рішень щодо вдосконалення їхньої діяльності;
розробка та впровадження рейтингової оцінки професійної діяльності вчителів на основі результатів роботи;
виявлення обдарованих дітей та активна робота над розвитком їхніх здібностей;
пошук і впровадження нових дієвих форм роботи з обдарованими, талановитими і здібними учнями;
покращення роботи щодо підготовки учнів до участі у конкурсах;
активізація співробітництва вчителя й учня на заняттях, спрямованих на розвиток самостійної роботи та розвитку учня.
Comments